Δευτέρα 7 Ιουνίου 2010

Επίδειξη ισχύος από τη Βραζιλία

Απόλυτα προετοιμασμένη ενόψει Παγκοσμίου Κυπέλλου φάνηκε η εθνική Βραζιλίας, που επικράτησε με 5-1 της αντίστοιχης της Τανζανίας σε φιλικό προετοιμασίας, με τον Ζιλμπέρτο Σίλβα του Παναθηναϊκού να αγωνίζεται σε όλο το πρώτο ημίχρονο...

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ

...Ο Ρομπίνιο άνοιξε τον χορό των τερμάτων στο 10ο λεπτό, ενώ ο ίδιος έκανε και το 2-0 στο 33’. Στο 53ο λεπτό ο Ραμίρες πήρε τη σκυτάλη και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0, ενώ ο Κακά με κεφαλιά έγραψε το 4-0 στο 76ο, φτάνοντας τα 27 γκολ με τη φανέλα της σελεσάο.

Ο Ραμίρες, με δεύτερο προσωπικό τέρμα στην εκπνοή του αγώνα, υποχρέωσε τον Μουαραμί να αδειάσει για 5η φορά τα δίχτυα του. Το γκολ της τιμής για την Τανζανία πέτυχε ο Στίμα στο 86’.

Ο άσος των πρασίνων, Σίλβα, ξεκίνησε ως βασικός, αλλά στην επανάληψη αντικαταστάθηκε από τον Τζόσουε, στην προσπάθεια του Κάρλος Ντούνγκα να δοκιμάσει περισσότερους παίκτες.