Παρασκευή 9 Ιουλίου 2010

Πρώτο «διπλό» στο Ζέεφελντ

Το πρώτο διπλό της προετοιμασίας, έκανε το απόγευμα της Παρασκευής (9/7), η ΑΕΚ στο Ζέεφελντ όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο. Με την ομάδα των βασικών αγωνίστηκαν οι: Αραμπατζής, Γιάχιτς, Λαγός, Μαϊστόροβιτς, Μανωλάς, Γκέντσογλου, Καφές, Λεονάρντο, Σκόκο, Εντερ και Λυμπερόπουλος...

...Οσον αφορά την αντίπαλη ομάδα ο Μπάγεβιτς επέλεξε τους: Λούκατς, Γεωργέας, Καράμπελας, Δέλλας, Ματεντζίδης, Μάκος, Ιντζόγλου, Αργυρίου, Μπερνς, Παυλής, Μπλάνκο.

Το σκορ μετά το πρώτο ημίχρονο του διπλού (είχε διάρκεια 40 λεπτά) ήταν 1-0 με σκόρερ τον Εντερ. Στο δεύτερο μέρος (διήρκεσε 30 λεπτά) ο Ισμαέλ Μπλάνκο πήρε την θέση του νεοαποκτηθέντα Βραζιλιάνου ενώ στην άλλη ομάδα ο Φροξυλιάς πήρε την θέση του Παυλή και ο Τσαμουρλίδης του Μπερνς.

Το 2-0 έκανε ο Λυμπερόπουλος, ενώ το σκορ μείωσε με πέναλτι ο Αργυρίου, έπειτα από ανατροπή του Μανωλά στον Ιντζόγλου. Πάντως, τραυματισμένος αποχώρησε ο Μπερνς έπειτα από μια μονομαχία με τον Γιάχιτς.