Τετάρτη 31 Μαρτίου 2010

Νικητές οι Έλληνες στο All Star Game

EΛΗΞΕ ΣΤΟ 75' ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑ... ΚΕΝΩΝ ΚΑΘΙΣΜΑΤΩΝ

Σε έναν αγώνα που διεξήχθη υπό την παρουσία... κενών καθισμάτων και έληξε στο 75', οι Έλληνες κέρδισαν με 4-2 τους Ξένους και σημείωσαν την πέμπτη τους νίκη στην ιστορία των All Star Game...

...Το σκορ άνοιξε για τους Έλληνες ο Γιώργος Καραγκούνης με ωραία, μακρινή λόμπα. Στη συνέχεια, ο Σισέ ανέλαβε δράση καθώς στην επαναφορά μετά από χαμένη εκτέλεση πέναλτι έγραψε το 1-1, ενώ λίγο αργότερα πήρε την μπαλιά από τον Σκόκο και πλάσαρε τον Τζόρβα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Κώστας Φρατζέσκος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και βοήθησε τους Έλληνες να ανατρέψουν την κατάσταση. Οι Παπάζογλου, Αναστασάκος και Μπάρκογλου σκόραραν και διαμόφωσαν το 4-2, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα ενός αγώνα που έληξε στο 75ο λεπτό και κανείς δεν θα τον θυμάται.

Στα πέναλτι, νικητής από την μεριά των εκτελεστών ήταν ο Ισμαέλα Μπλάνκο ενώ στους τερματοφύλακες κέρδισε ο Μπλάζιτς.